Värskendav hambapasta dikaltsiumfosfaati ja mündiga Hambapastad ja - harjad
  • Värskendav hambapasta dikaltsiumfosfaati ja mündiga Hambapastad ja - harjad

Värskendav hambapasta dikaltsiumfosfaati ja mündiga

12,10 €
Maksudega

Kaltsiumi, fosfori ja räni mineraalsete ühendite kompleks tagab ideaalse hoolitsuse hammaste eest: dikaltsiumfosfaat tugevdab hammaste emaili, K pürofosfaat takistab hambakivi teket, räni dioksiid parendab puhastavaid omadusi. Naturaalse taimede flavonoidide ja eeterlike õlide kompleks soodustab suuõõne pehmete kudede tervistumist ja kõrvaldab igemete veritsemise. Piparmündi ekstrakti suur sisaldus tugevdab pasta kaitset, jahutavat ja värskendavat toimet.

Koostis

Dikaltsiumfosfaat, vesi, glütseriin, aerosiil (räni dioksiid), Na laurilsulfaat, karboksimetüültselluloos, K pürofosfaat, viinamarjaõli, piparmündi, nelgi ja salvei eeterlikud õlid, šaromiks, mentool, steviosiid, nõgese ja kastani ekstraktid, lehise dihüdrokvertitsiin, parfümeerne kompositsioon.

Kaltsiumi, fosfori ja räni mineraalsete ühendite kompleks tagab ideaalse hoolitsuse hammaste eest: dikaltsiumfosfaat tugevdab hammaste emaili, K pürofosfaat takistab hambakivi teket, räni dioksiid parendab puhastavaid omadusi. Naturaalse taimede flavonoidide ja eeterlike õlide kompleks soodustab suuõõne pehmete kudede tervistumist ja kõrvaldab igemete veritsemise. Piparmündi ekstrakti suur sisaldus tugevdab pasta kaitset, jahutavat ja värskendavat toimet.

Koostis

Dikaltsiumfosfaat, vesi, glütseriin, aerosiil (räni dioksiid), Na laurilsulfaat, karboksimetüültselluloos, K pürofosfaat, viinamarjaõli, piparmündi, nelgi ja salvei eeterlikud õlid, šaromiks, mentool, steviosiid, nõgese ja kastani ekstraktid, lehise dihüdrokvertitsiin, parfümeerne kompositsioon.

Ingredients:

dicalcium phosphate, aqua, glycerin, cellulose gum, vitis vinifera, sodium lauryl sulfate emal 10, aesculus hyppocastanum, potassium pyrophosphate, sharomix dmp, mentha piperita, fragrance mixed fruits, urtica dioica, silica, menthol, stevia rabaudiana, Eugenia caryophyllus, salvia sclarea.

Kasutamine

Hammaste puhastamiseks hommikul ja õhtul. Pärast puhastamist loputada suud alguses sooja vee ja selle järel “Nulu eliksiiriga”.

Kommentaar

Nagu oleme juba korduvalt märkinud, seisneb meie hambapastade tootmise põhimõte eesrindlike täiustatud tehnoloogiate ja uute koostisosade rakendamises ning nende originaalses kombineerimises. See võimaldab saavutada väljapastvaid tulemusi suuõõne hügieenivahendite loomises.

Suurt tähtsust omab asjaolu, et peamiseks aktiivseks koostisosaks meie toodetes on dikaltsiumfosfaadi dihüdraat - CaHPO₄•2H₂O (ДФ), mille müüginimi on kafos.

Kafose (mille nimi peegeldab tema koostise – kaltsium-fosfor) kasutamisel on terve rida eeliseid teiste abrasiivide, nagu näiteks kaltsiumkarbonaadi ja räni dioksüüdi ees. Abrasiivina iseloomustavad kafost tema osiste optimaalsed, küllaltki väikesed mõõtmed, mis tagab hammaste puhastamise kõrge tulemuslikkuse ja valmistatud pasta plastilisuse. Veel üks kafose eelis on, et ta tagab hammaste valgesuse kollaste varjunditeta, säilitab ja stabiliseerib hästi lõhnu. Peamine kafose väärtus on võime hoida hambaid tervena ja taastada email, kuna ta on ainuke abrasiiv, mis on oma keemilise koostise poolest lähedane hambaemailile.

Teatavasti koosneb hambakude keerulistest looduslikest mineraalsetest kompleksidest, sealhulgas ka oksüapatiidist, mille aluse moodustavad kaltsium ja fosfor. Nende mineraalide kaotsiminek viib hambaemali lagunemisele ja põhjustab paljusid hammaste terviklikkuse kahjustusega kaasnevaid hambahaigusi.

Tavaliselt kasutatakse pastade valmistamisel kaltsiumi ja fosfori soolasid eraldi, kuid nende omastamise protsess on küllaltki keeruline ja nõuab muude, mõnikord ülimalt kahjulike koostisosade juuresolekut (näiteks fluor, mille kasutamine on ebasoovitav paljudes sellistes piirkondades, kus esineb selle üliküllus joogivees). Kafos on unikaalne, nn. valge fosfaat, milline omastub kergesti hammaste puhastamise käigus ja tagab nende valgesuse emaili tugevdamise ja taastamise tulemusena.

Peale abrasiivide kuuluvad hambapastade koostisesse paksendajad, niisutajad, pindaktiivsed ained ja mitmesugused muud lisandid, mis korrastavad sülje puhveromadusi. Paksendajate ja niisutajate teatud vahekorras kasutamine tagab pastale vajaliku konsistentsi. Paksendajana kasutame me kindla polümerisatsiooniastmega karboksümetüültselluloosi (KMT). Modifitseeritud karboksümetüül-tselluloos tagab pastale kompleksis glütseriiniga vajaliku plastilisuse ja stabiilsuse. Niisutajane kasutame me kolmeaatomilist piiritust – glütseriini. Glütseriini omadusi on küllaldaselt uuritud, ta leiab meditsiinis kasutamist mitte ainult kui niisutaja, vaid ka kui krüoprotektor.

Pindpinevad ained leiavad laialdast kasutamist kosmeetilistes vahendites, meditsiinilistes preparaatides ja toiduainetes. Nende keemiline iseloom on mitmekesine. Nendeks võivad olla rasvad (näiteks letsitiin), rasvhapete liitestrid, polüsahhariidid jne. Füsiko-keemilisest aspektist vaadatuna tegutsevad nad pindpinevuse alandajatena erinevate faaside kokkupuute piiril (näiteks õlivesi või vesitahked osakesed), s.t. nad ta-gavad ühenditele teatud kindlad omadused ja struktuuri.

Olenevalt suunitlusest jaotatakse neid järgnevalt: detergendid (puhastamiseks), vahumoodustajad (kobestamiseks ja vahu moodustamiseks), emulgaatorid (emulsioonide saamiseks) jne. Hambapastas tagavad pindpinevad ained:

  • valmisprodukti stabiilsuse
  • pasta struktuuri venivuse säilitamisperioodi jooksul
  • puhastamise ja kiire hambakatu eemaldamise.

See on pindpinevusainete tähtsim omadus käesoleval juhul, kuna vaid detergendid on võimelised kiirelt lammutama hambakatu “tugevasti kokkukleepunud” konglomeraati. Hambakatt tekib sõna otses mõttes paari tunni jooksul elusatest ja surnud mikroorganismidest, nende elutegevuse saadustest, sülje koostisosadest ja epiteliaalsetest rakkudest. Kui seda ei eemaldata, leiavad aset kaks äärmiselt ebasoovitavat nähtust: ühelt poolt kleepub hambakatt haigusttekitavate bakterite spetsiaalsete polüsahhariidide toimel kindlalt emailile, mille tulemuseks on karioossete laikude teke.

Teiselt poolt soodustavad süljes sisalduvad sooled ja suuõõnes valitsevad eritingimused katu kõvastumist, mineraliseerumist ja muutumist kõvaks katuks – hambakivi eelkäijaks. Protsess toimub seejuures juba ühe ööpäeva jooksul. Kattu on raske lammutada mehhaanilise puhastamisega. Vaid mõningad detergendid, muuhulgas naatriumi laurisulfaat, on võimelised purustama tugevaid ühendusi.

Pehmemad pindpinevad ained toimivad selleks liiga aeglaselt, et tagada vajalik hammaste puhastus lühikese pesemise aja jooksul.

Peale selle on paljudel sellistel ainetel ebameeldiv või kibe maitse, seetõttu on naatriumi laurisulfaat siimaani praktiliselt ainsaks tooraine koostisosaks. Ta kujutab enesest palmiseemnete õli töötlemise saadust. Palmiseemnete õli sisaldab 50% lauriin- ja 29% oleiinhapet. See võimaldab saada kõrgekvaliteedilist pindpinevusainet, millel on hea pesev toime erineva karedusega vetes ja seda madalal temperatuuril.

Kahjuks avaldavad detergendid peale soodsa toime ka ebasoodsat toimet suuõõne limaskestadele. See on kõikide vahutavate hambapastade oluliseks puuduseks. Et eemaldada detergendi jääke ja ühtlasi ka kõik selle, mis on eemaldatud hammaselt, on vajalik väga hoolikas suuõõne loputamine pärast hammaste puhastamist. Tuleb ära märkida, et hambapastasse MIRRADENT’i on lisatud 1,5 korda vähem laurisulfaati, kui seda harilikult tehakse ja see ei ole kaasa toonud puhastava efekti vähenemist.

Hambapastale on lisatud piparmündi, salvei ja nelgi eeterlikke õlisid. Need õlid leiavad ka iseseisvat kasutamist stomatoloogilises praktikas ja tagavad kaitse, taastava ja värskendava toime. Enam leiavad kasutamist piparmündi erinevad ekstraktid, sealhulgas ka tema eeterlik õli, mis on tuntud oma jahutava, adaptogeense, valutustava ja rahustava toime poolest suuõõne limaskestadele ja kogu organismile. Piparmündi õli peamiseid koostisosi - mentooli ja mentooni, minoorseid – pulegooni, mentofuraani ja limoneeni kasutatakse kontsentratsioonis < 0,2%. Kliiniliselt on täheldatud üksikuid ülitundlikkuse juhuseid piparmündi õli ja tema komponentide suhtes, kuid 8 %-ne õli ei ole ilmutanud sensibiliseerivat aktiivsust ning hambapastades kasutatakse teda madalamates kontsentratsioonides.

Oletatakse, et piparmündi õli kiire absorbeerumine toimub tänu tema peamisele komponendile mentoolile. On olemas tõendeid, et mentool tugevdab teiste aktiivsete ainete sissetungimist, seetõttu võib arvestada piparmündi õli ja salvei, stevia ning kastani sünergeetilisele efektile. Steevia (meetaime) ekstrakt – steviosiid –on glükosiidide puhastatud kontsentraat. Steviosiidi rakendatakse laialt meditsiinilistes ja profülaktilistes preparaatides, kuid hambapastas rakendasime me seda esmakordselt.

Mõned eriteadlased liigitavad steevia maakeral kasvavatest tai-medest kõige väärtuslikumate ravimtaimede hulka ja hindavad tema kasutuselevõtmist kui sammu rahvuste tervise parendamise suunas, seda just diabeedi puhul kasutamiseks. Suuõõne kaudu omastatakse ained väga kiiresti ja meie oletuse kohaselt jõuab steviosiid hammaste puhastamise lühikese aja jooksul avaldada oma tervistavat toimet, pealegi on ta suurepäraseks looduslikuks magusaineks ja tagab pastale meeldiva magusavõitu maitse.

Hobukastani ekstraktil on kaitse, tursetevastane ja üldtugevdav toime, samal ajal toniseerib ta venoosseid veresooni. Nimetuse “hobukastan” on ta saanud sellest, et türklased söötsid tema seemneid nõrkenud hobustele nende jõu taastamiseks.

Väikse-Aasia kui kastani kodumaa aborigeenidena teadsid türklased hästi selle suurepärase taime raviomadusi ja ta levis hiljem laiailt ka Euroopas. Kaaliumi pürofosfaat (kaaliumi fosforisool) tagab hambakivi tekke ja hambaemaili tugevdamise profülaktika.

Täiendavate ja abikoostisosadena kasutatakse viinamarjaõli, nõgese ekstrakti, šaromiksit (bensoehappe estrite kompleksi), antioksüdant dihürokvertsetiini. Nende koostisosade omadused on hästi teada, nad soodustavad veresoonte tugevnemist, haigusttekitavate mikroobide kõrvaldamist, hapnikunälja vähendamist. Uus hambapasta kujutab enesest täiendust juba olemasolevale suuõõne hügieeni vahendite komplektile, mis võib tagada hammaste ja igemete tervise säilimise, hoides ära paljud suuõõne haigused.

S.A.Tšubatova

bioloogiateaduste doktor, teadus-tootmissektori juhataja

3153

Lisainfo

Maht
75ml
Kogus

Oluline info:

Maksevõimalused meie poes:

Paypal Credit Cart 

Pangaülekanne  SwedBank pangalingi makse

Montonio Järemaks